Domy z drewna

Schody Wrocław

Schody Wrocław to duży wybór wariantów

schody opole

Schody Wrocław - rodzaje schodów drewnianych

Rozwiązaniem bardzo popularnym w domach piętrowych są schody wykonane z drewna. Jest to rozwiązanie bardzo popularne, funkcjonalne, a także pełnią doskonałą rolę jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Zanim zamontuje się w domu schody Opole, trzeba zdecydować się, gdzie mają być umieszczone oraz ile miejsca mogą zająć. Obecnie popularne są schody w salonie czy też holu. Istotne jest zapewnienie im dobrego wyglądu, a najczęściej stosowanym materiałem jest drewno.

Elementy składowe schodów

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, z czego składają się schody Wrocław. Wśród elementów jakie występują w schodach wymienić należy:

  • - bieg - część schodów, po której się wchodzi i składająca się ze stopni. Biegnie ona w jednym kierunku
  • - podniebienie - spodnia część biegu
  • - spocznik - jest to płyta na półpiętrze, która pozwala na zmienienie kierunku biegu
  • - podest - jest to spocznik na piętrze
  • - stopnica - według laickiego podejścia jest to po prostu stopień
  • - podstopnica - pionowa część stopnicy
  • - policzek - boczna część biegu

 

Rodzaje schodów drewnianych

Przede wszystkim na rynku wymienić należy takie schody Śląsk jak drabiniaste, policzkowe i kręte. Schody drabiniaste zaliczają się do schodów ażurowych i składają się z dwóch belek policzkowych oraz stopnic. Najczęstszym zastosowaniem tego rodzaju schodów jest prowadzenie do piwnicy czy też na strych. Niektóre modele tego rodzaju schodów są chowane w suficie, co zapewnia możliwość oszczędzenia miejsca. O wiele ciekawszym i bardziej uniwersalnym rodzajem schodów są schody policzkowe. Ich budowa oparta jest o dwie belki policzkowe, stopnice i podstopnice. Gniazda w tego rodzaju schodach są wyfrezowane.

Obecnie najbardziej popularnym rodzajem schodów są schody kręte. Najważniejszą zaletą tego rodzaju schodów jest niewielka ilość miejsca potrzebna do ich stworzenia. Bardzo często stosuje się je w niewielkich dwupoziomowych mieszkaniach lub w domach z drewna. Jednak pomimo niewątpliwej zalety jaką jest niewielka ilość potrzebnego miejsca to mają też pewne wady. Mianowicie jest to trudność w codziennym korzystaniu, zwłaszcza wnoszeniu większych przedmiotów jak meble.

schody opoleschody wrocławschody śląskdomach z drewna

Powiązane wpisy

Elementy kute i drewno

Elementy kute w połączeniu z drewnem są piękne

Domy z drewna i piękno elewacji

Domy z drewna posiadają elewacje wymagające troski

Domy drewniane mazowieckie

Domy drewniane mazowieckie, domy z drewna w mieście

Domy z drewna

Domy z drewna - bądź bliżej natury

Schody jesionowe Śląsk

Schody jesionowe Śląsk są chętnie wybierane.