Domy z drewna

Schody jesionowe Śląsk

Schody jesionowe Śląsk są chętnie wybierane.

schody jesionowe Śląsk

Jak dbać o schody jesionowe Śląsk?

Mądrość i pracowitość właściciela nie ogranicza się do remontu domu i wyboru praktycznych i naturalnych mebli, ale także do dalszej ich pielęgnacji. Jeśli jesteś dumnym posiadaczem drewnianych schodów, Twoim zadaniem jest zachowanie ich wyglądu i nieskazitelnego stanu przez długie lata. Aby tego dokonać, zapoznaj się ze złotymi zasadami, które są bardzo przydatne. Jak dbać o schody jesionowe Śląsk?

Wilgoć wrogiem drewna

Najczęstszym problemem jest to, że drewno "boi się" wilgoci. Dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie wilgotności na poziomie około 50-60%. Aby uniknąć wysokiej wilgotności, można użyć specjalnych środków pochłaniających wilgoć i regularnie wietrzyć dom.

Co tydzień należy sprzątać schody dębowe Wrocław. Sprzątanie należy rozpocząć od szczytu schodów i stopniowo schodzić w dół. Można to zrobić odkurzając lub zamiatając. Jeśli wylałeś wodę na drewniane schody, postaraj się szybko ją wytrzeć. Drewno może bardzo szybko nasiąknąć mokrą plamą. Do czyszczenia na mokro lepiej używać specjalnych środków, które zawierają płynny wosk. Ważne jest, aby podczas czyszczenia ograniczyć do minimum ciepło. Należy używać specjalnych gąbek, a po zakończeniu czyszczenia wytrzeć schody suchym ręcznikiem.

Uszkodzenia mechaniczne

Drewno jest miękkim materiałem. Istnieją sposoby, aby uniknąć uszkodzenia drewnianych schodów. Staraj się nie nosić butów na wysokim obcasie, aby nie pozostawiać wgnieceń. Zapobiegaj zadrapaniom, zakładając pantofle przy wejściu do domu. Nie ciągnij za sobą toreb, zabawek dziecięcych ani innych rzeczy, które mogą uszkodzić drewniane schody Śląsk. Jeśli masz dzieci, nie pozwalaj im bawić się na schodach. Jeśli musisz przesunąć po schodach ciężkie meble, pod ostrymi narożnikami użyj miękkich ręczników.

Schody jesionowe Śląsk a polerowanie

Schody jesionowe Śląsk należy regularnie polerować co miesiąc. Polerowanie może pomóc w usunięciu drobnych zarysowań i wgnieceń. Ważne jest, aby używać wosków wysokiej jakości. Można wybrać środek czyszczący odpowiedni dla danego rodzaju drewna. Polerowanie jest długim i trudnym procesem, ale rezultat jest zawsze doskonały. Regularne polerowanie jest najważniejszym elementem konserwacji schodów drewnianych.

Ponowne lakierowanie

W zależności od rodzaju drewna, z którego wykonane są schody, należy je ponownie malować co 5 lat. Główne obszary ruchu mogą wykazywać pewne zużycie powierzchni. Po pierwsze, należy usunąć stary lakier i kurz, szlifując go. Można to zrobić ręcznie lub przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Następnie należy ponownie pokryć te miejsca nowym lakierem zgodnie z instrukcją. Można również ponownie pomalować całe schody drewniane, aby je odświeżyć i zapewnić im lepszą ochronę. Są to najprostsze sposoby dbania o schody. Postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, a Twoje schody dębowe Śląsk będą wyglądać doskonale przez wiele lat!

schody jesionowe Śląskschody dębowe Wrocławdrewniane schodyschody Śląskschody dębowe Śląsk

Powiązane wpisy

Schody Wrocław

Schody Wrocław to duży wybór wariantów

Elementy kute i drewno

Elementy kute w połączeniu z drewnem są piękne

Domy z drewna i piękno elewacji

Domy z drewna posiadają elewacje wymagające troski

Domy drewniane mazowieckie

Domy drewniane mazowieckie, domy z drewna w mieście

Domy z drewna

Domy z drewna - bądź bliżej natury