Domy z drewna

Elementy kute i drewno

Elementy kute w połączeniu z drewnem są piękne

elementy kute

Elementy kute w domach drewnianych

W jakich zastosowaniach można łączyć metal i drewno? Łączenie drewna z elementami kutymi - metalowymi, to ponadczasowy trend w aranżacjach wiejskich posiadłości, które bazują na nawiązaniu do natury i elegancji. Jak łączyć te dwa tworzywa, żeby wszystko prezentowało się spójnie i atrakcyjnie Czy elementy kute zawsze pasują do drewna?

Ogrodzenia

Drewniany dom wykonany z bali w stylu wiejskiej willi powinien mieć piękne, drewniane schody Opole oraz musi być ogrodzony drewnianym płotem. Płoty drewniane bazujące na konstrukcjach metalowych, posiadają elementy kute idealnie dopasowane do całości. A zatem są to nie tylko detale dekoracyjne takie jak klamki do furtek czy rozety kute na bramie, ale także detale wzmacniające całość konstrukcji, np. zawiasy do bramy dwuskrzydłowej, rygiel czy zamek.

Drewniany dom - kute ogrodzenie

Metal i drewno to idealne połączenie w wiejskich domkach, zarówno w środku budynku jak na zewnątrz. Drewniane, lekkie konstrukcje domków harmonijnie współgrają z ażurową, fantazyjną formą ogrodzeń kutych. Dekoracyjne groty do ogrodzeń wyróżniają się z otoczenia swoją oryginalnością. Trwały i solidny płot wykonany z metalu zabezpieczy twoją posesję, będąc jednocześnie gustownym nawiązaniem do drewnianej konstrukcji domu.

Jak dobrać płot do stylu domu?

Warto zwrócić tutaj uwagę na styl domu. Jeśli jest on prosty, wręcz klasyczny, lepiej powstrzymać się od nadmiernej dekoracyjności na płocie. Podobnie jest w sytuacji, gdy dom odznacza się dekoracyjnymi akcentami - wtedy przy wyborze detali ogrodzenia można bardziej pofolgować fantazji. Bez problemu można zastosować liczne elementy kute.

Elementy kute - balkon

W nawiązaniu do kutego ogrodzenia warto na drewnianym domu umieścić balkonik pasujący stylistycznie do płotu. Tralki do balustrad mogą być powiązane tematycznie z formami, które widoczne są na płotach - groty, rozety, klamki. Dzięki temu harmonia między drewnem i metalem zostanie zachowana w należytych proporcjach, jednocześnie współgrając ze sobą. Podobnie jest z kształtem balustrady. Jeśli płot jest prosty i klasyczny najlepiej jest umieścić na domu balkon minimalistyczny, nieprzesadnie wyróżniający się na tle ścian domu. Bardziej fantazyjne tralki balustrad powinny korespondować tematycznie z dekoracyjnością płotu oraz domu.

elementy kuteklamki do furtekrozety kutedrewnianelekkie konstrukcjegroty do ogrodzeńtralki do balustradschody Opolezawiasy do bramy dwuskrzydłowejpłoty drewniane

Powiązane wpisy

Domy z drewna i piękno elewacji

Domy z drewna posiadają elewacje wymagające troski

Domy drewniane mazowieckie

Domy drewniane mazowieckie, domy z drewna w mieście

Domy z drewna

Domy z drewna - bądź bliżej natury

Schody Wrocław

Schody Wrocław to duży wybór wariantów

Schody jesionowe Śląsk

Schody jesionowe Śląsk są chętnie wybierane.