Domy z drewna

Domy z drewna i piękno elewacji

Domy z drewna posiadają elewacje wymagające troski

budowa domów drewnianych

Domy z drewna i czyszczenie elewacji

Energooszczędne, ekologiczne i tanie w produkcji domy z drewna cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Najwięcej ich powstaje na południu, jak i na Podhalu. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze zaimpregnowane drewno jest w stanie przetrwać setki lat, ale o jego elewację należy dbać. Podstawą jest jej regularne czyszczenie i konserwowanie. Dotyczy to zarówno domów na Podhalu jaki i domy drewniane mazowieckie. Jak zrobić to dobrze?

O czym musisz wiedzieć przed przystąpieniem do czyszczenia elewacji drewnianej?

Na rynku działa wiele firm, które profesjonalnie zajmują się czyszczeniem elewacji drewnianych. Jednak to zadanie możesz wykonać również samodzielnie. Tak naprawdę, jeżeli chcesz umyć elewację w podstawowym zakresie, nie potrzebujesz do tego ani specjalistycznego sprzętu, ani profesjonalnych środków. Najlepiej domy z bala czyści się szarym mydłem. Substancja ta ma właściwości bakteriobójcze, skutecznie radzi sobie z usuwaniem grzybów oraz pleśni. Wystarczy rozpuścić mydło w wodzie i użyć do czyszczenia elewacji ryżowej szczotki, aby uzyskać pożądany efekt. Na to rozwiązanie możesz zdecydować się, jeżeli domy z bali nie wymagają większych napraw, a ściany są w bardzo dobrym stanie. Warto też mieć na uwadze, że remont jest doskonałą okazją na upiększenie domu z drewna, o choćby ozdoby kute lub meble z metalu. Świetnie prezentuje się także sztukateria pomorskie - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki nim budynek zyska nowego blasku i unikalności wyglądu.

Kiedy najlepiej myć elewację budynku?

To, jak często należy myć i konserwować elewację domu drewnianego, w dużej mierze zależy od tego, jak narażony jest on na działanie czynników atmosferycznych. Duża ilość opadów, wilgoć i intensywne opady śniegu mogą spowodować, że drewno będzie szybciej niszczało. Pierwsze zniszczenia widać gołym okiem, ponieważ deski zaczynają szarzeć. Gdy to zauważysz, zdecyduj się na mycie jak najszybciej jest to możliwe. Kolejnym krokiem powinno być osuszenie desek, oczyszczenie ich papierem ściernym, a następnie ponowne zakonserwowanie. Dzięki temu uszkodzenie drewna nie będzie postępowało.

Pamiętaj, że domy drewniane mogą przetrwać wiele lat. Może to mieć miejsce nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, ale tylko wtedy, gdy ich właściciel o nie dba. Podstawą jest więc właściwa pielęgnacja i mycie drewna. Standardem jest, aby drewniane domy myć co 2 lata i konserwować je na nowo. Dzięki temu budynek przez cały czas będzie mógł prezentować się atrakcyjnie, a także nie będą na nim pojawiały się żadne uszczerbki.

Budowa domów drewnianych wiąże się z wieloma przyjemnościami, ale także z obowiązkami.

budowa domów drewnianychdomy drewnianeelewacja domu drewnianegodomy z baladomy z balidomy z drewnadrewniane domyozdoby kutesztukateria pomorskiemeble z metalu

Powiązane wpisy

Domy drewniane mazowieckie

Domy drewniane mazowieckie, domy z drewna w mieście

Domy z drewna

Domy z drewna - bądź bliżej natury

Elementy kute i drewno

Elementy kute w połączeniu z drewnem są piękne

Schody Wrocław

Schody Wrocław to duży wybór wariantów

Schody jesionowe Śląsk

Schody jesionowe Śląsk są chętnie wybierane.